چطور پمپ بنزین النترا را بدون مراجعه به تعمیرگاه تعویض کنیم؟ النترا ۲۰۱۶-۲۰۱۱

در
دسته بندی ها: آموزشی, لوازم یدکی النترا

آیا مصرف سوخت خودروی النترای شما به طرز چشم‌گیری افزایش یافته‌ است؟ آیا پمپ بنزین النترا ی شما دچار نشتی شده و باید تعویض شود؟ نگران نباشید ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه بدون مراجعه به تعمیرگاه و صرف هزینه اضافی، پمپ بنزین النترا ی خود را تعویض کنید کافی است کمی صبور و دقیق باشید تا بتوانید از پس آن بربیایید.

مطالب پیشنهادی: چطور سنسور اکسیژن النترا را تعویض کنیم؟

نحوه تعویض پمپ بنزین النترا

پمپ بنزین النترا یکی از لوازم یدکی النترا است که در سیستم سوخت‌رسانی خودرو قراردارد. این قطعه در باک بنزین قرار می‌گیرد و وظیفه انتقال بنزین از باک خودرو به موتور را برعهده دارد. اگر این قطعه درست کار نکند، عمل انتقال بنزین به موتور به درستی انجام نشده و روشن شدن خودرو با اختلال روبرو خواهد شد. اگر مطمئن هستید که پمپ بنزین النترای شما نیاز به تعویض دارد و دچار اختلال شده است، پس دست به کار شوید و با تماشای این ویدیوی آموزشی، نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

نقش پمپ بنزین النترا در خودرو چیست؟

پمپ بنزین النترا قطعه‌ای در لوازم یدکی النترا به شمار می‌رود که مربوط به سیستم سوخت رسانی خودرو است و نقش سوخت رسانی به موتور خودرو را برعهده دارد. در حقیقت این قطعه در مخزن سوخت قرار می‌گیرد و بنزین را با فشاری مناسب به سمت موتور هدایت کرده و به درون سیلندرها تزریق می‌کند. اگر این انتقال توسط پمپ بنزین درست صورت نگیرد، فرآیند احتراق و روشن شد موتور به درستی صورت نخواهد گرفت.

بیشتر بخوانید:  ترموستات النترا چیست و علائم خرابی آن

پمپ بنزین النترا معمولا انرژی مورد نیاز خود را از باتری دریافت می‌کند تا بتواند با ایجاد فشار مناسب، سوخت را از باک به سمت موتور هدایت کند. اگر دقت کرده باشید زمانی که سوئیچ را می‌چرخانید، قبل از استارت زدن خودرو صدایی را خواهید شنید. این صدا مربوط به شروع به کار کردن پمپ بنزین است. پمپ بنزین با فعال شدن باتری خودرو سریعا عمل انتقال سوخت را انجام می‌دهد تا هنگام استارت خوردن، خودرو به سرعت روشن شود.

دلایل خرابی پمپ بنزین النترا

خرابی پمپ بنزین می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد و از کار افتادن این قطعه باعث خاموش شدن خودرو و ایجاد اختلالات بسیاری برای موتور خواهد شد. در ادامه به برخی از این دلایل خواهیم پرداخت.

پایین بودن سطح بنزین در مخزن سوخت

اگر سطح بنزین موجود در باک بسیار پایین باشد و موتور در این حالت برای مدت زیادی روشن بماند، به دلیل این که مقدار بنزین مناسبی وارد پمپ بنزین النترا نمی‌شود، ممکن است این قطعه دچار سوختگی شود.

سوختن فیوز پمپ بنزین

اگر علائمی شبیه به سوختن پمپ بنزین مشاهده کردید، بهتر ات قبل از اقدام به تعمیر یا تعویض آن فیوز پمپ بنزین خودروی خود را بررسی کنید. زیرا اگر فیوز پمپ بنزین خودروی شما سوخته باشد دقیقا علائمی شبیه به سوختن پمپ بنزین را از خود نشان می‌دهد و در این صورت پمپ بنزین نیز دچار اختلال شده و قادر به کار کردن نخواهد بود و اگر به موقع به دادش نرسید، این اختلال ممکن است باعث سوختن پمپ بنزین نیز شود.

بیشتر بخوانید:  چطور لامپ چراغ ترمز النترا را تعویض کنیم؟

استفاده از سوخت نامرغوب

اگر از سوخت ناموغوب برای خودروی خود استفاده کنید، ممکن است به پمپ بنزین خودرو آسیب وارد شود. هنگامی که سطح بنزین در باک کاهش پیدا می‌کند، پمپ بنزین النترا تمام آلودگی‌ها و ناخالصی‌های موجود در باک را به درون خود می‌کشاند و این امر باعث می‌شود تا این قطعه دچار گرفتگی و بعد از مدتی سوختگی شود.

مطالب پیشنهادی: ۷ قطعه‌ای که قبل از رانندگی با هیوندای النترا باید بشناسید

خرید لوازم یدکی النترا

اگر قصد تهیه لوازم یدکی النترا با بهترین کیفیت را دارید، می‌توانید با مراجعه به بخش تماس با ما در سایت تهران‌پارت مراجعه کنید و با شماره‌گیری تلفن‌های تماس تهران‌پارت، سفارش خود را از طریق کارشناسان فروش این فروشگاه ثبت کنید.