رد کردن لینک ها

چطور لاستیک هیوندای سوناتا را تعویض کنیم؟

تایر خودروها مرکز ثقل خودرو به حساب می‌آیند که وزن خودرو روی آن‌ها قرار می‌گیرد و اتومبیل توسط چرخ‌ها به حرکت در می‌آید. تایر یا همان لاستیک سوناتا یکی از اجزای لوازم یدکی هیوندای است که در دسته‌بندی بدنه خودرو قرار می‌گیرد. لاستیک‌ها هم مانند سایر لوازم یدکی هیوندای دچار فرسایش و استهلاک می‌شوند. جنس لاستیک‌مانند تایرها آن‌ها را در برابر اجسام تیز و اصطکاک‌های شدید جاده‌ای آسیب‌پذیر می‌کند و ممکن است دچار پنچری شوند. ما در این مقاله علاوه بر بررسی کابرد و اجزای لاستیک‌ها، به شما یاد خواهیم داد که چطور لاستیک هیوندای سوناتای خود را به‌ آسانی تعویض کنید.

کاربرد تایر در خودرو

لوازم یدکی هیوندای

تایر هیوندای سوناتا قطعه‌ای در لوازم یدکی هیوندای است که اطراف رینگ چرخ‌ها قرار می‌گیرد تا از آسیب رسیدن به آن‌ها جلوگیری کند. ۶۰ تا ۷۰ درصد تایرها از مواد لاستیکی مانند کوپلیمر استایرن-بوتادین ساخته می‌شوند. اجزای اصلی لاستیک‌ها شامل آج، مهره، شانه، لایه و دیوار کناری است. چرخ‌های خودرو به سیستم مرکزی، فرمان و پدال‌های خودرو متصل هستند و تمام فرمان‌ها مانند چرخش، ترمز و حرکت کردن توسط این اجزا به چرخ‌ها منتقل می‌شوند. به طور کلی تایرهای پهن‌تر نسبت به تایرهای باریک‌تر طول عمر بیشتری دارند. دلیل این موضوع، خطوط و جداره‌های روی لاستیک‌ها هستند که هرچه پهن‌تر باشند مقاومت بیشتری در برابر اصطکاک و ساییدگی‌های سطح جاده خواهند داشت.

اجزای اصلی تایر خودرو

همان‌طور که اشاره شد تایر خودرو از اجزای مختلفی تشکیل شده‌است. هرکدام از این اجزا وظیفه متفاوتی را برعهده دارد که در ادامه به هریک به صورت مجزا خواهیم پرداخت.

آج

این قسمت از لاستیک خودرو مانند نوارهایی دندانه‌دار روی تایرها قراردارد. وجود آج‌ها روی سطح تایر علاوه بر افزایش طول عمر آن، باعث ایجاد اصطکاک بین تایر و زمین شده و کنترل چرخ‌ها را هنگام ترمزگیری و چرخش آسان‌تر می‌کند.

مهره

مهره، کابلی فولادی است که توسط لاستیک پوشانده شده و باعث می‌شود تا تایرها در جای خود باقی بمانند.

بدنه تایر

این قسمت از تایر از چند لایه پلاستیک روی هم ساخته می‌شود و بدنه اصلی آن را تشکیل می‌دهد.

دیوار کناری

این قسمت از تایر، باعث ثبات بخش جانبی لاستیک می‌شود و از بدنه اصلی محافظت می‌کند.

مقدار مناسب باد لاستیک‌ها

باد مناسب لاستیک‌ها را می‌توان تا حدی از ظاهر آن‌ها متوجه شد. لاستیک‌هایی که باد کافی دارند ظاهری گرد داشته و سطح لاستیک در تماس با زمین صاف نیست. اگر باد تایر از حد مناسب کم‌تر باشد، سطح لاستیک بیش از حد استاندارد با زمین تماس خواهد داشت. توجه داشته باشید که لاستیک‌هایی که بیش از حد باد شده‌اند نیز بسیار پرخطر هستند و به دلیل تماس کم با سطح زمین، کنترل آن‌ها سخت‌تر است و ممکن است در هوای گرم دچار ترکیدگی شوند.

نحوه تعویض لاستیک هیوندای سوناتا

همان‌طور که گفته شد لاستیک خودروی سوناتا یکی از لوازم یدکی هیوندای است که برای محافظت از رینگ چرخ‌ها اطراف آن قرار می‌گیرد. تایر خودرو ممکن است در اثر تصادف دچار پنچری شود و نیاز به تعویض داشته باشد. تعویض تایر هیوندای سوناتا یکی از کارهایی است که ممکن است در نگاه اول پردردسر به نظر برسد و ترجیح دهید تا برای این کار به تعمیرگاه مراجعه کنید. ما در این ویدیو به شما یاد می‌دهیم که چطور خودتان بدون صرف هزینه اضافی و مراجعه به تعمیرگاه لاستیم هیوندای سوناتای خود را تعویض کنید.

خرید لوازم یدکی هیوندای

اگر قصد تهیه لوازم یدکی هیوندای با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت را دارید می‌توانید با مراجعه به بخش تماس باما در سایت تهران‌پارت و شماره‌گیری تلفن‌های تماس این فروشگاه، با کارشناسان تهران‌پارت تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت کنید.

هیوندای کره

به گفتگو بپیوندید